Ах! Сладкият мирис на успех!
Ах! Сладката миризма на успех! Понякога най-доброто отмъщение е да се докажеш на тези, които са имали съмнения. За Джеф Бъртън беше дълъг път. Изминаха 175 състезания, откакто беше на улицата „Победа“, но през изминалата седмица той доказа на всички, че все още може да си свърши работата. Последните обиколки на Dover 400 през изминалата седмица бяха изпълнени с ухапване на нокти, състезания рамо до рамо, докато Мат Кенсет и Бъртън се състезаваха до финала. Kenseth доминира над състезанието, но Бъртън остава конкурентен и продължава да се подобрява през цялото състезание. Имайки само 6 обиколки, той накрая направи успешния пас и не погледна назад. След облака от подозрения, който беше хвърлен върху него и съотборника му Кевин Харвик, тази победа означаваше дори повече от прекъсване на петгодишна безпроблемна серия. Екипът на Бъртън е доказал тази година, че са имали необходимото, за да спечелят. Те водиха обиколки и завършиха добре, единственото, което липсваше, беше пътуването до Легенда за победа. Тази победа също поставя Бъртън отпред в Chase, като Джеф Гордън диша по врата си само 6 точки назад. Но засега той е лидер на Чейс и това трябва да бъде фантастично чувство за него и екипажа му. Всички знаехме, че е само въпрос на време преди той отново да спечели. Беше прекрасно да видя как Бъртън отново върше обиколка на победата си. Кой знае? Може би тази победа е първата от много други, които предстоят. Той със сигурност е в състояние да спечели шампионата. Те са навън през цялата година и сега имат още повече инерция да се справят с всичко. „Позиционирахме се да се случи нещо специално, но само защото сме на това положение не означава, че ще се случи нещо специално“, каза Бъртън. "Осемте раси са вечност."

В противоположния край на емоционалния спектър седи Каси Кане, който сезонът е изпълнен с възходи и падения. Kahne има повече победи от всеки друг пилот през този сезон, но той също има повече DNF, отколкото всеки друг Chase пилот. Съвсем нехарактерно, Тони Стюарт изгуби контрол, превръщайки се в завой 3 в обиколка 11, а Кане, който случайно беше на неправилно място в неподходящия момент, беше събран в останките със Стюарт. Въпреки че успя да се върне на пистата и да спечели някои точки, този завършек на 38-о място го изпрати до 9-то място, 182 точки от 1-во място. Сега Кане знае, че дори и да е безупречен за тези следващи 8 състезания, шансовете му да спечели шампионата са слаби. Надяваме се, че съкрушеният състезател ще успее да постави тази опустошителна надпревара зад себе си и да направи каквото е необходимо, за да се върне отново в спор за първенството. "Имахме разочароващи финиши в първите две състезания в Chase", каза Kahne. "Аварията миналата седмица [в Дувър] беше пагубен удар за нашите титли надежди. Тези неща се случват. Разочаровани сме, но остават осем състезания. Ще се прегрупираме добре. Може би ще доминираме в последните осем състезания , кой знае?"

Невероятното количество стрес върху драйверите на Chase е очевидно по много начини, вероятно повече, отколкото по всяко друго време в годината. Обикновено мекият Kenseth беше много вокален за това как се разстрои с шефа на екипажа му Роби Райзер за разговор, който съвсем вероятно му коства победата и най-малкото му струва топ 5 финала. Райзер реши да не влиза за гориво, като предположи, че имат достатъчно, за да стигнат до края. За съжаление, тежките състезания с Бъртън доведоха до това, че Kenseth изразходва повече гориво от очакваното. Малко след като Kenseth загуби преднина срещу Burton, Kenseth се изчерпа с гориво само 2 обиколки. "Момчета, това беше глупаво", каза Кенсет на екипажа си по радиото. Kenseth влезе за гориво и все пак успя да завърши 10-и, но с Chase този близък, където победителят можеше да се реши само с няколко точки, това беше точки, които Kenseth не беше щастлив да загуби. След надпреварата Райзер беше доста саркастичен с коментарите си. "О, има още една причина, поради която не трябва да бъда шеф на екипажа, предполагам", каза Райзер. "Взех грешно решение и коствах на този състезателен отбор вероятно възможност за спечелване на първенство." "Просто не разбирам какво направихме там в края", каза Кенсет. "Хазартирахме за гориво, но всъщност нямаше причина да играем, защото имахме най-добрата кола. Дори ако бяхме загубили две или три петна, колата трябваше да победи, така че не разбирам как можем да свършим гориво. " Сега не е най-подходящото време шофьорът и началникът на екипажа да се карат помежду си, така че да се надяваме, че ще получат емоциите си в проверка и ще завършат сезона без допълнителни спорове.

Chase вече не е за най-заслужилия шофьор, спечелил Купата. Сега изглежда е най-щастливият. Само с 2 състезания, завършени в Chase, половината от водачите на Chase вече са имали поне едно лошо състезание. За Кайл Буш и двете състезания завършиха слабо и шансовете му за Купата са почти невъзможни да си представим. След ужасен старт на Chase, Джими Джонсън успя да получи 13-то място през изминалата седмица, като го премести до 8-мо място, но все още 136 точки от 1-во място. Въпреки че не е невъзможност, много е малко вероятно победителят тази година да бъде Буш, Кане или Джонсън.

Вашите имейли тази седмица бяха фокусирани върху победата на Бъртън, но има няколко от вас, които направиха коментари колко дълбоко не харесвате Чейс. Електронната поща, която се открои най-много тази седмица, беше от Дъг в Мичиган.Да се ​​надяваме, вълнуващ край и обещаните предстоящи промени във формата Chase ще помогнат, Дъг. Моля, продължавайте да ме уведомявате как се чувствате!

До следващата седмица .....

Инструкции Видео: Бен 10 | Извънземни светове 2 - Жило: Сладкият мирис на оцеляването | Cartoon Network (Април 2024).