Дебелата дама все още не пее!
Дебелата дама още не пее! Независимо какво мисли NASCAR, коментаторите или многото журналисти, Джими Джонсън все още не е собственик на купата на NASCAR Nextel 2006.

Изглежда, че всички вече имат името на Джонсън на заветния трофей NASCAR NEXTEL и това, което ми се струва наистина невероятно, е, че неговите състезатели са почти всички, но са отпуснали и състезанието. През годините открих, че нищо в NASCAR не е предвидимо и единственото, което можете да очаквате, е неочакваното.

Кевин Харвик отне почти безупречна победа на Checker Auto Parts 500 от Phoenix, водещ на 252 обиколки от състезанието с обиколка 312. Типични състезания за писта за изрязване на бисквитки, по-голямата част от действията се проведоха през последните 20 обиколки. Въпреки че три предупреждения и спиране на червен флаг затвориха пропастта между Харвик и Джонсън, Харвик надделя и получи своята пета победа за сезона. На всичкото отгоре, за да спечели титлата от серията Busch, тази победа може да е само инерцията, която този отбор има нужда, за да свали лидера Джонсън от печелившия подиум.

През изминалата седмица всичко, което чухме, е ако Джонсън завърши на 12-о място или по-добре, той ще спечели Купата, независимо къде завършват другите пилоти на Chase. Но това, което не сме чували, е какво би било необходимо на някой от другите пилоти да спечели Купата. Като един, който е склонен да изкорени за недостатъците, исках да знам какво ще отнеме някой от другите драйвери на Chase да изтегли най-голямото разстройство за годината.

Мат Кенсет има най-добри коефициенти за победата срещу Джонсън, тъй като той е само 63 точки назад. За да може Kenseth да спечели Купата, той трябва да спечели в Homestead, а Джонсън трябва да завърши 14-то място или по-ниско, без да води никакви обиколки. Кевин Харвик и Дени Хамлин са завързани на 3-то място, на 90 точки зад Джонсън. За да може един от двамата да вземе вкъщи Купата, Джонсън трябва да завърши 25-и или по-лош, а Кенсет трябва да завърши 6-ти или по-лош, без да води никакви обиколки. Може би най-голямото разстройство от всички би било, ако Дейл Ърнхард-младши спечели Купата. За да оттегли този подвиг, Джонсън трябва да има финал на 33-и или по-лош, Кенсет завърши 13-ти или по-лош, а Харвик и Хамлин на 6-и или по-лош, без да води нито един кръг.

Така че, въпреки че не е вероятно да се разстрои такава величина, това МОЖЕ да се случи.

Нека не забравяме, че преди една година Тони Стюарт се нуждаеше само от чисто състезание, за да спечели Купата, но въпреки това той се бори през цялото състезание и в един момент по време на състезанието почти остави шампионатът да се промъкне през ръцете му. Всъщност, ако Джонсън нямаше осакатяващ завършек на 40-о място, той щеше да бъде защищаващият шампион вместо Стюарт. Влизайки в надпреварата в Homestead миналата година, Джонсън бе на 52 точки зад Стюарт, а Грег Бифъл седна на 4-то място, 102 точки по-надолу. Бифъл спечели надпреварата и спечели 67 точки на Стюарт, като завърши 2-ри в Чейс, само на 35 точки от преднината.

За радост на много от нас това ще бъде последното състезание по NBC. Въпреки че никога не съм бил фен на отразяването на NBC, отразяването им тази година беше абсолютно най-лошото, което мога да си спомня. Действително покритие на състезанието VS. търговското време всъщност е средно само около две минути състезание за всяка минута реклами. Това наистина не е много по-различно от покритията в праймтайма, но когато обмисляте обикновена телевизионна програма, обикновено не пропускате действието на шоуто по време на комерсиална почивка. NBC многократно е пропускал рестартиране, както и действия по пътя, докато не сте на търговска почивка. За последните две състезания NBC ни изпрати към филиал за церемонии след състезания, така че те да могат да продължат със своето вече планирано програмиране. Предполагам, че трябва да сме благодарни, че поне ни предоставиха покритие някъде, но имаше много, които нямат достъп до този партньорски канал.

Очевидният фаворитизъм на екипа на Хендрикс от страна на коментаторите е друг аспект на отразяването, което намерих за повече от малко досадно. Въпреки че Харвик очевидно командваше това минало състезание, рядко беше изречена изречение без споменаването на Джонсън. И така, Харвик може да е доминирал в надпреварата, но приказките за Джонсън затрудняваха покритието. Надяваме се, че ще бъдем пощадени този сезон 2007.

Наистина се радвах да чуя от вас тази седмица. Много от вас смятат, че Джонсън ще спечели Купата, с ръце надолу, но по-голямата част от вас чувстваха, че все още има шанс за разстройство. Продължавайте да ме уведомявате какво мислите!