Финал на Купата на африканските нации 2010

Купата на народите на Африка през 2010 г. няма да остане дълго в паметта, освен може би по всички грешни причини. Най-вече атаката срещу автобуса на отбора на Того преди началото на турнира, при която трима души загинаха, а много повече бяха ранени. Ужасната ситуация се усложняваше и от начина, по който се справяха всички заинтересовани. Първо Конфедерацията на африканския футбол отхвърли молбата на отбора от Того да се присъедини отново към турнира и след това отново промени решението си. Междувременно екипът даде да се разбере, че иска да продължи, но правителството на Того няма да им позволи, което доведе до забрана от 2012 г. и 2014 г. A.C.N. турнир заради държавна намеса в спорта, според ACN.

Колко крайно объркващо!

В много отношения конкуренцията беше лоша поради собствените си стандарти. Много стадиони бяха полупразни, допринасящи за мрачна атмосфера. Въпреки че имаше някои изключителни игри, общият стандарт не беше толкова голям, колкото се очакваше преди началото на турнира.

Състезанието приключи в неделя, а победителите бяха Египет, спечелвайки третата си титла поред, като победиха Гана с 1: 0 с гол от "супер-суб" Мохамед "Гедо" Наги.

Златен медал - Египет

Сребърен медал - Гана

Бронзов медал - Нигерия.

Така че поздравления за Египет, но е жалко, че победителите от A.C.N няма да отидат на Световното първенство през 2010 г., тъй като не се класираха. Подгласници в Гана се прибират отново разочаровани, но може да има само един победител.

На Нигерия бяха поставени големи очаквания, но те трябваше да се задоволят с бронзовия медал.

Нападателят на Нигерия Обафеми Мартинс разговаря с "Гардиън" в Лагос и обвини натиска, който се оказа отстрани, че Супер орлите отново не достигат до целта си.

"Просто искам да поясня на нигерийците, че се опитахме да бъдем сред най-добрите играещи нации в Африка и в края на краищата Египет спечели шампионата. Отидохме там, дори преди да отидем с натиск от всички четвъртинки, за да спечелим купата. Мисля, че това доведе до голям натиск върху отбора, но те не осъзнаха, че първо трябва да играем, преди да говорим за спечелването на трофея. Или поне да стигнем до финала и да спечелим.

"Мисля, че това ни създаде много проблеми в Ангола. Ние бяхме тези, които играеха топката и просто трябва да се съсредоточим, преди да говорим за трофея. След спечелването на бронз в Ангола и следващото нещо, за което хората говорят е спечелването на Световната купа и Мисля, че ако вървим с този подход, няма да стигнем далеч, защото ако те оказват непрекъснато този натиск върху нас, ще ни бъде трудно, защото това, което всички се интересуват, е спечелването на купата и това е играчите които носят мрънкането в края на деня. Това наистина ще се отрази на отбора във всяко състезание.

Той пощади и част от вината за треньорите.

"Смятам, че коментарите на Osaze Odewimgie относно очевидния тактически дефицит на технически екипаж са правилни. В същото време редовната смяна на треньори и играчи направи невъзможно да се познаваме много добре в отбора, защото имаше много играчи в екипът, с който не сме играли заедно в миналото.

Мисля, че сравнението с египтяните, които бяха заедно, наистина показа силата на единството в екип. Имаме и проблеми да присъстваме на много срещи в лагера и това най-много ни отегчаваше. "

Инструкции Видео: World Championship of Folklore WORLD FOLK 2018 (Official Film HD) (Може 2024).