Четвърт кръг на УЕФА Шампионска лига

Шампионска лига на УЕФА - Резултати от четвъртфиналите от 8/9 април 2008 г.

Барселона 1 ФК Шалке 0

Барселона печели с 2: 0 общо.

Барселона резервира мястото си в полуфиналите на Шампионската лига с гол от Туре Яя в 43-та минута. Шалке игра много добре и имаше жалко да не получи повече от мача. Това не е старата Барселона, въпреки че достигна до полуфиналите, това беше далеч от убедителна победа, те бяха изглеждали разединени през двата крака сред слуховете, че има проблеми в лагера.

Puyol беше резервиран след 64 минути и ще пропусне полуфинала поради спиране.

Манчестър Юнайтед ги очаква на полуфиналите и въпреки че Барселона все още не е отстъпила на Nou Camp в това състезание, те ще имат огромна задача пред тях да запазят този рекорд непокътнат.

Манчестър Юнайтед 1 Рома 0

Манчестър Юнайтед спечели с 3: 0 общо.

Алекс Фъргюсън направи няколко промени за домакинския крак, като почиваше много важни играчи за провеждането на Висшата лига, уверени, че преднината от 2-0 от първия мач ще бъде достатъчна, за да ги види.

Тази хазарт се оказа правилна, когато в 70-та минута гмуркане от Карлос Тевес, след като Харгрийвс работеше индустриално надолу отдясно, преминавайки от обходната линия на Тевес, за да уреди въпроса.

De Rossi пропусна дузпа за италианската страна в 29-та минута и с това пропусна всяка надежда да се върне в мача. Резултатът рядко се съмняваше, тъй като Юнайтед доминираше в по-голямата си част. Главният треньор на Рома Лучано Спалети ще съжалява, че не взе мача на отслабена Юнайтед.

Ливърпул 4 Арсенал 2

Ливърпул печели с 5-3 общо.

Manager Rafa Benetez започнаха с формация 4-4-2. Ливърпул изглеждаше много треперещ в началото, когато Арсенал продължи напред и доминираше първите 15 минути. Арсенал вкара първо в 13-та минута с гол от Диаби и бяха повдигнати въпроси относно тактиката на Рафа Бенитес.

Изглежда, че страната на Арсенал преодоля полузащитата с лекота. Ливърпул изобщо не създаде никакви шансове, докато глава на Сами Хайпия влезе за изравнителен гол за 30 минути.

Изведнъж те започнаха да вярват, че могат да спечелят и Ливърпул започна да притиска Арсенал, който увереността сякаш изчезна, след като домакините застанаха зад червените. Всички мисли за борда на борда на „Анфийлд“ паднаха край пътя и се оказа убедително изпълнение.

Ливърпул вкара отново с хубав гол на Фернандо Торес в 69-та минута.

Адебайор изравни при 2-2 на 84 минути срещу началото на играта.
Всякакви надежди за възраждане веднага бяха провалени, след като Райън Бабел бе хвърлен в наказателното поле веднага след това. Джерард вкара от дузпа. Повторните повторения показаха, че това е решение 50/50 и мениджърът на Арсенал Арсен Венгер не беше доволен от това в по-късни интервюта.

Райън Бабел завърши победата след блестящ солов пробег малко преди финалната свирка. Очаква се полуфинал срещу Челси.

Челси 2 Фенербахче 0

Челси печели с 3: 2 общо.

Голове от Майкъл Балак в 4-ата минута и Франк Лампард 3 минути преди пълното време преобърнаха предимството на първа стъпка от турската страна Фенербахче, за да видят Челси да стигне до своя 3-и финал на Шампионската лига за 4 години. Фенербахче вдигна смела битка в първия си финал за четвърт, но не трябваше да бъде. Феновете на Челси не бяха напълно убедени, но победата им гарантира, че определено ще има поне един английски отбор от Висшата лига във финала на Шампионската лига тази година.

Дали този отбор ще бъде Ливърпул или Челси? Ще бъде ли Манчестър Юнайтед или връщането към фитнес на Световния играч на годината Лионел Меси ще гарантира, че Барселона ще постигне напредък на финала в Москва?