EURO 2008 - Полуфинали до финала.
Финалът на EURO 2008 се провежда във Виена тази вечер и именно Германия и Испания се състезават за 13-ото европейско първенство на УЕФА.

Германия ще търси четвърти трофей на европейските шампиони, от това седмата им изява на финала, докато Испания ще се надява на втората си победа в състезанието, като преди това е била на два финала, загубила последния през 1984 година.

Печелейки таг на серийни подписчици през годините, Испания достигна до първия си голям финал за 24 години. Те без съмнение ще бъдат подсилени от увереността да пробият някои роднини по пътя за достигане до финала най-накрая, а привържениците ще бъдат развълнувани от някои от фантастичния футбол, в който са играли, за да стигнат до там.

Германия стартира турнира като фаворит, но именно Испания е фаворит в деня на финала. Може би това може дори да подхожда на Германия този път, който без съмнение ще си помисли, че играта не толкова добре на полуфиналите, но все пак печеленето е добър знак за истински шампиони. За да бъдем справедливи, често е така и като цяло в целия турнир Германия са били последователни и са показали повече от това, на което са способни.

Тест за късен фитнес за Майкъл Балак ще определи дали германският капитан ще играе, като вдигна телешки щам в тренировките. Испания ще пропусне влиятелния си голмайстор Дейвид Вила, който няма да се представи заради контузия на бедрото, което той вдигна срещу Русия.

------------------------------------------------------------------------------
Полуфинал
Германия 3 - Турция 2
Сряда, 25 юни 2008 г.

В първия полуфинал победителят в последната минута на Филип Лам даде на Германия победа над Турция с 3 гола до 2 и определи място на финала.

Угур Борал вкара за Турция рано, преди Бастиан Швайнщайгер да изравни за Германия.

Мирослав Клозе направи 2: 1 за Германия в 79-ата минута, но Турция отново изравни с гол от Семих. Изглежда, че върналите се крале са го направили отново и може да продължат да печелят, но този път обратът в приказката беше Германия. Точно както изглеждаше като извънредно, гол на Филип Лам изпрати Германия до финала.

Това беше тежък резултат за Турция, която беше по-добрият отбор през по-голямата част от мача. Те със сигурност имаха добър турнир този път и особено като се има предвид контузиите, които получиха, те се гордееха много.

Германия играха по-добре в по-ранните мачове и ще трябва да вдигнат играта си на финала, ако искат да вземат трофея у дома.

Полуфинал
Испания 3 - Русия 0
Четвъртък, 26 юни 2008 г.

Голове от Хави, Даниел Гюиза и Дейвид Силва изведоха Испания и, разбира се, първият си голям трофей от 1964 г. Испания игра с известно удоволствие, но руснаците накрая сякаш бяха лишени от енергия в онова, което за тях беше великолепен турнир. Това беше само една крачка твърде далеч този път и Испания беше вдъхновена от този турнир.

Загубата на голмайстора Дейвид Вила за финала е проблем, но Испания стреля по всички цилиндри във всички области. Независимо дали Фернандо Торес е партньор с Даниел Гуиза или Сеск Фабрегас започва в 4-5-1 формация, те имат добри възможности.
----------------------------------------------------------------------------
Дейвид Вила все още е водещият кандидат за златната обувка (голмайстор), с 4 състезателни гола, но германецът Лукас Подолски е на 3 и той вероятно ще започне за Германия заедно с Клозе.

Феновете и националите на двете велики страни ще се надяват, че техният отбор печели, разбира се, а тези, които просто се радват да гледат добър футбол, със сигурност ще се съгласят, че и двата отбора заслужават да бъдат на финала и ще се надяват на вълнуващо забавление тази вечер.

Беше страхотен турнир и всички се надяваме на фантастичен финал, който да съвпадне. Донесете го.

Финал на УЕФА ЕВРО 2008

дата: вс 29 юни

в: 1945 BST 1245 EDT

в: Ернст Хапел Стадион, Виена

съдия: Роберто Розети.

Инструкции Видео: (HD) Нидерланды 1-3 Россия (1/4 ЕВРО 2008) с комментариями Черданцева (Може 2024).