Уимбълдън
Може 2024
Номинациите за най-добра телевизия през деня бяха обявени вчера за отлични постижения сред драмите, токшоута и детските програми, на живо по предаването на ABC „Гледката“. Помощ за обявяване на номинациите бяха Скот Клифтън от „Обща болница“ и Алекса Хавинс от „Всички мои деца“, двете сапунени опера ABC.
Дълготрайната сапунена опера "Младите и неспокойните" събра 18 номинации, включително Изключителна драма, но нито една от актьорите не получи кимване. Сапунът на CBS сапун "Направляваща светлина" спечели 14 номинации, а "Обща болница" и CBS "Както светът се превръща" получиха 12 номинации парче. И четиримата се състезават един срещу друг в категорията „Изключителна драма“.
В категории без сапун „Шоуто на Ellen DeGeneres“ води пакета с 11 номинации. Сред многобройните си номинации водещата на шоуто DeGeneres е за домакин на Outlook Talk Show, а шоуто й е подготвено за Outstanding Talk Show срещу „Dr. Dr. Phil“, „Live with Regis & Kelly“ и „The View“. Тя спечели и двете категории миналата година и изглежда отново ще бъде първенецът тази година.
Връщането към дневния ден беше добър ход за Марта Стюарт, тъй като шоуто й „Марта“ взе две номинации за „Изключително сервизно шоу“ и „Изключителен водещ на шоуто“. Мередит Виейра също взе две номинации за хостинг, една за „Гледката“ и друга за „Кой иска да стане милионер“.
Националната академия за телевизионни изкуства и науки, организацията, която стои зад „Емис“, ще удостои Карол Спини с награда за специално постижение през живота тази година. Спини е човекът зад любимите герои на "Улица Сезам" Голямата птица и Оскар Груша.
Наградите „Денят Еми“ ще бъдат излъчени на 28 април в мрежата на ABC, на живо от холивудския театър „Кодак“. За повече информация за Emmys, посетете www.emmys.org
****************************************
Ето списък на най-важните кандидати за категория:
Изключителен драматичен сериал
„Както светът се завърта“ (CBS)
"Обща болница" (ABC)
"Направляваща светлина" (CBS)
„Младите и неспокойните (CBS)
Изключителна водеща актриса в драматичен сериал
Bobbie Eakes (Krystal Carey / "Всички мои деца" - ABC)
Бет Елерс (Харли Дейвидсън Купър / "Ръководна светлина" - CBS)
Сюзън Фланери (Стефани Форестър / „Смелият и красивият“ - CBS)
Кели Монако (Сам Маккал / "Обща болница" - ABC)
Ким Цимер (Рева Люис / "Ръководна светлина" - CBS)
Изключителен главен актьор в драматичен сериал
Морис Бенард (Sonny Cointhos / "Обща болница" - ABC)
Антъни Гери (Люк Спенсър / "Обща болница" - ABC)
Thorsten Kaye (Zach Slater / "Всички мои деца" - ABC)
Робърт Нюман (Джошуа Люис / "Ръководна светлина" - CBS)
Рон Рейнс (Alan Spaulding / "Направляваща светлина" - CBS)
Изключителна поддържаща актриса в драматичен сериал
Трейси Е. Брегман (Лорън Фенмор / „Младите и неспокойните - CBS)
Кристал Чапел (Оливия Спенсър / "Направляваща светлина" - CBS)
Дженифър Ферин (Дженифър Мънсън / "Както светът се завърта" - CBS)
Рени Голдсбъри (Еванджелин Уилямсън / "Един живот да живея" - ABC)
Джина Тоньони (Dinah Marler / "Ръководна светлина" - CBS)
Изключителен поддържащ актьор в драматичен сериал
Тайлър Кристофър (Николас Касадин / "Обща болница" - ABC)
Джордан Кларк (Били Люис / "Както светът се завърта" - CBS)
Трент Доусън (Хенри Коулман / "Както светът се превръща" - CBS)
Грейсън Маккоуч (Дъстин Донован / "Както светът се завърта" - CBS)
Грег Рикарт (Кевин Фишър / "Младите и неспокойните - CBS)
Изключителна по-млада актриса в драматичен сериал
Манди Бруно (Марина Купър / "Ръководна светлина" - CBS)
Camryn Grimes (Cassie Newman / "Младият и неспокойният - CBS)
Кристел Халил (Лили Уинтърс / „Младите и неспокойните - CBS)
Дженифър Ландън (Гуен Норбек / "Както светът се завърта" - CBS)
Левен Рамбин (Лили Монтгомъри / "Всички мои деца" - ABC)
Изключителен по-млад актьор в драматичен сериал
Скот Клифтън (Dillon Quartermaine / "Обща болница" - ABC)
Майкъл Грациадей (Даниел Ромалоти / „Младите и неспокойните - CBS)
Брайтън МакКлур (Девън Хамилтън / „Младият и неспокоен - CBS)
Том Пелфри (Джонатан Рандал / "Ръководна светлина" - CBS)
Джеси Лий Софер (Уил Мънсън / "Както светът се завърта" - CBS)
Изключително Talk Show
"Д-р Фил" (синдикация)
„Шоуто на Ellen DeGeneres“ (синдикация)
"На живо с Regis & Kelly" (синдикация)
"Изгледът" (ABC)
Изключителен домакин на токшоу
Ellen Degeneres ("Шоуто на Ellen DeGeneres" - синдикация)
Реджис Филибин и Кели Рипа ("На живо с Regis & Kelly" - синдикация)
Lisa Rinna и Ty Treadway ("Сапунен разговор" - SoapNet)
Барбара Уолтърс, Мередит Виейра, Звездният Джоунс Рейнолдс, Джой Бехар и Елизабет Хаселбек ("Гледката" - ABC)
Изключително сервизно шоу
"30 минути хранене с Rachael Ray" (хранителна мрежа)
"Същност на Emeril с Emeril Lagasse" (хранителна мрежа)
"Марта" (синдикация)
"Suze Orman: За младите, страхотни и счупени" (PBS)
"Тази стара къща" (PBS)
Изключителен домакин на сервизно шоу
Emeril Lagasse ("Същност на Emeril" - хранителна мрежа)
Suze Orman ("Suze Orman: За младите, страхотни и счупени" - PBS)
Rachael Ray ("30 минути хранене" - хранителна мрежа)
Марта Стюарт ("Марта" - синдикация)
Изключително шоу за участие в играта / публиката
"Загроза" (синдикация)
„Кой иска да стане милионер“ (синдикация)
Изключителен домакин на шоуто
Алекс Требек („Опасност“ - синдикация)
Мередит Виейра ("Кой иска да стане милионер" - синдикация)
****************************************
За пълен списък на всички номинирани за Емиси през деня 2006 г., моля, посетете придружаващата статия на адрес: //www.coffebreakblog.com/articles/art40412.asp
------------------------------------------------------------------------------