2010 Новакът започва
Списъкът със стартиращи новобранци за сезон 2010 г. е дълъг, но списъкът на тези, които се оказаха забележителни изпълнения, не е така. Проблемите в първите няколко състезания засипаха повечето от водачите и много от тях никога не се възстановиха. Нека да разгледаме как изиграха сезоните им.

Камуи Кобайши
Шофьорът от Япония всъщност дебютира във F1 през сезон 2009 г., когато караше за Toyota в Бразилия и Абу Даби, завършвайки съответно на девето и шесто място. През сезон 2010 той го подписа със Заубер за първия му пълен сезон с Формула 1, така че той направи списък на новобранците.

Стартът му беше разочароващ, тъй като той излезе от гранда на Австралия, когато провал с предното крило го изпрати в бариерата. Изявата му в Малайзия също приключи рано, този път с отказ на двигателя. В Китай сблъсък с Буеми и Луици. Накрая в Турция той се прибра десети, за да спечели първите си точки. Със звездно шофиране във Валенсия той завърши на седмо място. Проблемите със скоростната кутия и срещата с бариерата на трасето приключиха следващите му две състезания.

След като се класира четиринадесети у дома в Япония, той завърши уважаваща седма позиция, като изпревари няколко шофьори в тласъка си за победата. Подобрението на Кобаяши през втората половина на сезона му спечели 32 точки, подновен договор за 2011 г. и наградата „Новобранец“.

Виталий Петров
Като първият в Русия пилот във Формула 1, Петров дойде от GP2, който беше 2009 г. като подгласник на Нико Хълкенберг. След като подписа с Renault, сезонът му на новобранец започна като толкова много други, като не успя дори да завърши първите си няколко състезания. (Това поставя въпроса: Няма ли повече тестване да е добра идея?)

Той спечели първите си точки в Китай, като завърши на седмо място, след като се класира четиринадесети. Следващите точки на Петров отново не дойдоха в Германия, само с една точка за десетото място. Изглежда, че оживява в Унгария, класира се на седмо място и завършва една позиция, печелейки десет точки. Петров достави само още два финала на точки, в Белгия и Абу Даби, за да завърши сезона с общо 27 точки. Той се надява да остане с Renault за сезон 2011.

Нико Хълкенберг
Роденият в Германия състезател имаше звезден сезон през 2009 г. в GP2, излизайки с първенството. Съчетайте това със страхотни рекорди във Формула 3, както и с А1, а там трябва да има и следващия Шумахер. Нещата обаче не се оказаха по този начин. Шофирайки за Уилямс и си партнирайки с Рубенс Барикело, Хълкенберг се бори да бъде в крак с 18-годишния ветеран от F1.

Той спечели първите си точки в Малайзия, където изглеждаше готов да завърши само на единадесета позиция. Той се блъсна до десета, когато Алонсо взриви двигателя си на финалните обиколки, а с новата система от точки за 2010 г. десетата струваше една точка. Хълкенберг набра точки в Силвърстоун и Унгарската гранда, както и в Италия, Сингапур и Корея. Той се класира за първата си полюсна позиция в Бразилия, но завърши на осмо място, след като загуби преднина в първата обиколка.

Като се има предвид, че рекордът му влиза във Формула 1, той не успя да проведе успешния сезон, който мнозина очакваха, завърши с едва 22 точки и завърши времето си с Уилямс.

Хайме Алгерсуари
Испанецът завърши втората половина на сезон 2009 с Торо Росо, така че технически не е новобранец; обаче, като Кобаяши, това е първият му пълен сезон, така че ще го броим като такъв.

Той завърши сезона с едва пет точки в три състезания. Екипът на Torro Rosso се представи адекватно, като се има предвид, че са свободни от Red Bull тази година и следователно са нов отбор. Да се ​​надяваме, че следващата година ще донесе подобрение.

Бруно Сена, Карун Чандок и Лукас ди Граси
Сена и Чандхок започнаха с новия екип на Hispania Racing. Въпреки че Chandhok спечели първия официален финал на отбора, той беше освободен след Silverstone.

Ди Граси участва за новия отбор на Virgin Racing през този сезон и ще остане с отбора през следващия сезон.

Никой от тези шофьори не спечели точки през този сезон.

Инструкции Видео: Brawl Stars: No Time to Explain (Април 2024).