Атлетико Мадрид печели встъпителния трофей на Лига Европа - разбива сърцата на Фулъм

Антонио Лопес Атлетико Мадрид 2009/10

Атлетико Мадрид 2 - 1 Фулъм (AET) (FT 1-1)

Атлетико Мадрид спечели встъпителната Лига Европа в четвъртък вечер с класен дисплей, но смела съпротива от Фулъм. С отборите в застой в пълен работен час, изглежда, че играта е на път да стигне до дузпи, тъй като 25 минути допълнително време също не можеха да разделят отборите. Тогава Диего Форлан удари отново за втори път в мача, за да спечели играта за Атлетико и да разбие сърцата на Фулъм.

Това винаги е било приказка за страната в Южен Лондон. Никой никога не е очаквал реалистично да стигнат толкова далеч, не забравяйте да вдигнат европейски трофей за първи път в историята си. И до финалната свирка приказката свърши, именно Атлетико Мадрид щеше да бъде оформен като първото име в трофея на Лига Европа.

Diego Forlan отвори резултата за испанската страна в 32-та минута и грешка в защитата доведе до целта. Първо Пол Кончески отстъпи притежанието си и Антонио Рейес предприе ход, който Фулъм не успя да затвори, от близко разстояние от Форлан изведе Атлетико с 1: 0 напред. Фулъм не легна дълго, а минути по-късно Замора проби арка на Атлетико. Атлетико не успя да изчисти опасността и Золтан Гера създаде изстрел от близко разстояние за Саймън Дейвис, който вкара в мрежата на Атлетико за изравняването.

На полувремето резултата остана 1-1, а още 45 минути от атаката на Атлетико ги видяха как владеят притежанието и излъчваха класа си, но никога не направиха всички важни пробиви. Фулъм се защитаваше смело, но рядко заплашваше в контраатака и докато играта продължаваше да показва признаци на умора.

Така че допълнително време трябваше да бъде, и следваше същия модел през първата половина и 10 минути във второто. Само за 5 минути по-дълго щеше да е дузпа, но след това Агюеро вкара топката отляво. Неудобно малко движение и топка към нишката към Форлан, който се озова неописан и в пространството в центъра на наказателното поле. Дръзко движение, леко отклонение, Шварцер беше пребит и играта беше спечелена за Атлетико. Мечтата за Фулъм и великолепния мениджър Рой Ходжсън.

Атлетико вдигна трофея и беше заслужено, когато всичко беше казано и направено. Защото нямаше съмнение, че те са по-добрият отбор.