Финали на футболната конференция в Главна лига Шампионат на Западната конференция - Хюстън Динамо срещу Лос Анджелис Галактика

LA Galaxy и Real Salt Lake преминават към финал.

В изключително забавен уикенд на Основната лига Футбол, финалистите на този сезон за MLS Cup бяха решени, тъй като финалите на конференцията бяха изиграни с максимална драма. Тези две игри имаха всичко, близо до пропуски, забранени голове, оспорвани решения, наказания и в Домашния депо център на LA, дори прекъсване на тока!

И двата мача преминаха в продължения, тъй като 90 минути игра в атака и контраатака не бяха достатъчни, за да се прекъсне задънената врата и в двата мача. В Източната конференция в събота дори допълнителното време не беше достатъчно, а наказателни удари бяха всичко, което можеше да раздели двата отбора.

Петък, 13 ноември 2009 г.
Шампионат на Западна конференция
(Център за домашни депо - LA)
LA Galaxy 2 - Хюстън Динамо 0 (След продължения) FT 0-0
Голмайстори: Грег Берхалтер 103; Ландън Донован (писалка) 109

След 90 минути игра, Грег Берхалтер изведе домакините напред в 19-ата минута на продълженията. Свободният удар на Дейвид Бекъм създаде проблеми за защитата на гостите, те не успяха да изчистят линиите си и Берхалтер се хвърли, за да изведе Галактиката напред.

Тогава рекордно разбиване на 17-и гол за МЛС за Ландън Донован от дузпата на 2 минути от финалната свирка, изведе мача отвъд Динамо и видя Галактиката до финала за Купата на МЛС.

Събота, 14 ноември 2009 г.
Шампионат на Източна конференция
(Toyota Field - Чикаго)
Real Salt Lake 0 - Chicago Fire 0 (след допълнително време) FT 0-0
(5-4 за наказания)

Real Salt Lake победи Chicago Fire с 5-4 от дузпи, след като отборите не можеха да бъдат разделени в безцелно редовно и допълнително време. Вратарят на Солт Лейк Ник Римандо бе герой на деня, като направи три спасявания, докато заместителят Нед Грабавой постави Реал и запечата разочарованието за феновете на Чикаго, след като отборът им се провали във финала на конференцията за 3-ти пореден сезон.

Real Salt Lake ще се срещне с LA Galaxy във финала за Купата на MLS на 22 ноември в Сиатъл на стадион Qwest Field.

Инструкции Видео: Conor McGregor takes jabs at Khabib in Moscow (Може 2024).