Олимпиада Bejing 2008 - женски футбол
Олимпийският футбол 2008 започва.

Броят на отборите в олимпийския турнир по женски футбол е увеличен на 12 за тези Олимпийски игри в Беджинг. Игрите в женската конкуренция ще се играят между 6 и 21 август с четири групи от четири отбора. Във всяка група най-добрите два отбора ще преминат към етапите на нокаут, докато няма победител.

Два дни преди официалното откриване на Олимпиадата 2008 започна футболният турнир. Събитието на жените стартира във вторник, а събитието за мъже беше днес. В женската конкуренция домакините на турнира Китай отпразнуваха победата с 2: 1 над Швеция в откриващата игра. Сю Юан постави Китай ахеа пред Лота Шелин изравни за Швеция. Хан Дуан вкара победителката в 72-ата минута за 101-ата си международна цел и да изведе Китай пред тяхната група.

Световните шампиони Германия изиграха първия си мач срещу Бразилия, отбора, който те победиха с 2: 0 във вълнуваща игра през миналия сезон, за да спечелят Световната купа. Този път мачът не оправда очакванията, произвеждайки равенство 0-0.

Междувременно шокът на деня дойде, когато Норвегия победи защитните олимпийски шампиони САЩ. Лаурсен Каурин и Мелиса Виик вкараха головете в рамките на първите четири минути и играта не даде повече голове след това. Голът на Каурин за по-малко от 2 минути счупи рекорда за най-бързият гол в турнира за олимпийски футбол за жени.

В останалите мачове Канада победи Аржентина с 2: 1, Северна Корея победи Нигерия с 1: 0, а Япония победи с 2: 2 с Нова Зеландия.